Neobične scene
161

DFB Kup: Ibišević strijelac u pobjedi Herthe nad Hansom, neredi na tribinama obilježili meč

(Foto: EPA)
U prvom kolu njemačkog DFB Kupa Hertha je u gostima slavila protiv Hanse Rostock rezultatom 2:0.

Nakon prvih 45 minuta bez pogodaka, drugo poluvrijeme je otvoreno bakljadom navijača Herthe zbog čega je meč nakratko prekinut.

Tim iz Berlina je zaigrao mnogo bolje poslije prekida, ali su Darida i Kalou u 54. i 63. minuti pogađali prečku.

U trenucima Herthine dominacije njeni navijači u 77. minuti drugi put prekidaju meč zbog nove bakljade.

Oba prekida su zajedno trajala 15 minuta, a Hertha je do pogotka stigla u 88. minuti preko Weisera.

Za konačnih 2:0 pogodio je kapiten Herthe i bh. reprezentativac Vedad Ibišević u drugoj minuti sudijske nadoknade. Ibišević je odigrao cijeli meč.

Na zvaničnom Twitter profilu Herthe bakljade su oštro osuđene, a osudama se pridružio i veliki broj fanova pošto su takve scene neobične na takvom nivou.

Ranije je Schalke rezultatom 2:0 savladao BFC Dynamo, Nurnberg je rezultatom 2:1 slavio protiv Duisburga, dok je Paderborn salvladao St. Pauli (2:1).