U odličnoj formi
86

Deseti gol u MLS-u: Ibrahimović postigao lijep pogodak u remiju LA Galaxyja

Zlatan Ibrahimović u meču protiv DC Uniteda postigao deseti pogodak u MLS ligi, a njegov LA Galaxy i pored vodstva od 2:0 osvojio je samo jedan bod.

LA Galaxy u vodstvo je stigao već u petoj minuti. Romney je centrirao s lijeve strane, Ibrahimović je pobjegao svom čuvaru i udarcem lijevom nogom s nekih 13-14 metara matira nemoćnog Ousteda za vodstvo od 1:0.

U 25. minuti domaći tim postigao je drugi pogodak. Ovaj put asistenciju je upisao Skjelvik, a strijelac gola bio je krilni napadač Pontius. Samo minutu nakon toga, DC United je smanjio prednost LA Galaxyja preko Stiebera.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo pogotka, a konačnih 2:2 postavljeno je u samom finišu meča, tačnije u 85. minuti kada Mattocks pogađa i donosi i donosi 11. bod svojoj ekipi u ovoj sezoni.