Remi u Zalaegerszegu
13

Deseti gol Hodžića u prvenstvu zasjenio spektakularni pogodak s centra

Hodžić u akciji (Foto: MOL Fehervar)
Nogometaši Zalaegerszega i MOL Fehervara podijelili su bodove u 33. kolu mađarske OTP Bank Lige odigravši neriješeno 1:1, a u listu strijelaca upisao se i bh. reprezentativac Armin Hodžić.

Naš napadač je već u četvrtoj minuti izbjegao ofsajd zamku i izašao sam na golmana kojeg lagano zaobilazi i posprema loptu u mrežu za 0:1.

Domaći su se brzo trznuli i uspostavili kontrolu meča, ali do odlaska na odmor nisu uspjeli postići pogodak.

I u nastavku se igralo dobro s obje strane uz veliki broj prilika, a domaći su do boda došli sedam minuta prije kraja meča. I to kako. Babati je uputio fenomenalan udarac s centra igrališta, lobovao golmana i tako svoju ekipu spasio poraza.

Hodžiću je ovo bio 10. prvenstveni pogodak, pet je postigao u kupu, a u 36 odigranih utakmica u svim takmičenjima imao je i četiri asistencije.

MOL Fehervar je sezonu okončao na drugom mjestu mađarskog prvenstva s 10 bodova manje od prvaka Ferencvaroša, koji ima i utakmicu manje. Zalaegerszeg je na drugom mjestu.