21

Derbi Prve lige RS odlučio putnika u elitni rang, Dodik i Zeljković s tribina gledali meč

N. M.
Laktaši posrnuli pred svojim navijačima (Foto: FK Laktaši)
U Laktašima je danas odigran derbi 24. kola Prve lige Republike Srpske, u goste je stigao bijeljinski Radnik i pobjedom od 2:0 odnio cijeli plijen.

Tako je definitivno i riješeno pitanje putnika u Wwin ligu Bosne i Hercegovine iz ovog takmičenja, pošto Radnik sada ima čak deset bodova više od Laktaša.

Prvi gol na utakmici postigao je Dragan Došlo u 54. minuti, dok je pobjedu Radnika ovjerio Uglješa Stevanović šest minuta prije kraja

Tako je lider na tabeli Radnik slavio 2:0 i osvojio nove bodove, a sada ih ima ukupno 58.

Laktaši su drugoplasirani na tabeli sa deset bodova manje te je sada teško povjerovati da mogu napraviti čudo i prestići Radnik na vrhu.

Interesantno je da su ovu utakmicu, prema pisanju lokalnih medija, s tribina pratili predsjednik RS-a Milorad Dodik i predsjednik Nogometnog saveza BiH Vico Zeljković.