257

Tok utakmice / Derbi na Grbavici: Željezničar - Sarajevo 5:2

(Foto: D. S./Klix.ba)
Gradski rivali Željezničar i Sarajevo danas su na stadionu Grbavica odigrali 119. ligaški sarajevski derbi, a tekstualni prijenos s fotografijama i videozapisima mogli ste pratiti uživo na portalu Klix.ba.
90+3' - Gooooooool! Alispahić postigao peti gol za Željezničar i riješio pitanje pobjednika!

90' - Pet minuta sudijske nadoknade. Veselinović je nakon driblinga šutirao, ali lopta odlazi pored gola Kovačevića.

86' - Odlična šansa za Sarajevo, Milanović je šutirao, ali prečka spašava Željezničar.

83' - Umjesto Damira Sadikovića na terenu je Semir Štilić koji je dobio velike ovacije domaće publike.

77' - Gooooool! Sadiković postiže četvrti gol za Željezničar za veliko slavlje na Grbavici.

76' - Ramović je odlično probio po desnoj strani, Letić ga ruši i dobija žuti karton.

72' - Ermin Zec napušta igru, na terenu je Sinan Ramović.

70' - Sarajevo pokušava kroz posjed lopte doći do gola, a sada je Hebibović imao odličnu šansu koju je Erić odbranio.

65' - Nešto mirniji tempo igre sada, većinom se igra na sredini terena.

59' - Goooool! Bojo pogađa za 3:2 i donosi novu prednost Željezničaru. Pogodak je postigao nakon šuta Veselinović, Kovačević je odbranio, ali na pravom mjestu bio je Bojo koji postiže gol.

54' - Šerbečić je nakon koškanja sa Zecom dobio žuti karton, a iz slobodnog udarca Sadiković je šutirao malo preko gola.

50' - Željezničar puno bolji u prvih pet minuta drugog poluvremena. U ekipi Sarajeva u nastavku će igrat Velkoski i Đokanović, a izašli su Mustafić i Šabanović.

46' - Prvi prijeti Željezničar, Bojo je šutirao, ali pored gola.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

45+1' - Gooooool! Sarajevo stiže do poravnanja, Sipović je postigao autogol.

42' - Nova prilika za Željezničar. Bojo je centrirao iz kornera, Sipović šutira glavom, ali lopta ide preko gola.

38' - Gooooool! Krpić postiže drugi pogodak nakon centaršuta s lijeve strane i donosi preokret Željezničaru. Zec je oduzeo loptu jednom igraču Sarajeva, centrirao, a na pravom mjestu bio je prvi strijelac Plavih koji pogađa za veliko slavlje svojih navijača.

32' - Novi sjajan napad Željezničara, Pavić je centrirao, ali odbrana Sarajeva u posljednji trenutak izbija loptu.

30' - Soloprodor Veselinovića po lijevoj strani i dobar udarac prema golu Kovačevića, ali lopta odlazi iznad prečke.

28' - Novi dobar napad Plavih, Stanić je centrirao, ali odbrana Sarajeva na pravom mjestu.

25' - Slobodan udarac za Željezničar s lijeve strane, Sadiković je uputio opasan centaršut, ali je odbrana Sarajeva izblokirala.

20' - Utakmica je kratko prekinuta zbog bakljade navijača Željezničara.

15' - Obje ekipe kroz posjed lopte pokušavaju doći do gola i eventualno postići drugi pogodak.

10' - Fantastičan meč na Grbavici između Željezničara i Sarajeva, u prvih sedam minuta vidjeli smo dva pogotka. Sada je tempo malo pao i više se igra na sredini terena.

7' - Gooooooool! Željezničar je stigao do poravnanja u sedmoj minuti, Krpić je strijelac za Plave nakon asistencije Veselinovića.

3' - Odmah prilika da Željezničar stigne do poravnanja, Krpić je šutirao, ali lopta odlazi malo pored gola Kovačevića.

2' - Nakon centaršuta s lijeve strane lopta je stigla do Hebibovića koji iz prve pogađa mrežu Erića za veliko slavlje gostujućih igrača i navijača.

1'- Gooooool! Sarajevo vodi 0:1, Hebibović je pogodio za vodstvo Bordo tima.

1' - Meč na Grbavici je počeo. Prvi su s centra krenuli domaći igrači

19:55 - Igrači su izašli na teren, svakog trenutka se očekuje početak meča. Atmosfera na Grbavici je sjajna.

19:50 - Susret počinje za nekih deset minuta, a glavni sudija je Haris Kaljanac.

19:45 - Plavi su odlično otvorili sezonu, nakon šest kola uspjeli su osvojiti 12 bodova, dok je Sarajevo i pored evropskih obaveza pokazalo neupitni kvalitet i opravdalo duplu krunu iz prošle sezone i nakon prvih šest kola na svom kontu imaju 13 bodova, što ih čini prvoplasiranom ekipom na tabeli.

Trener Bordo tima Husref Musemić rekao je da Plavi u ovom susretu imaju ulogu favorita, što se nije dopalo Amaru Osimu koji je rekao da to nije istina i da Sarajevo kao osvajač duple krune iz prošle sezone i trenutno prvoplasirana ekipa na tabeli ne može biti podređena ekipa u ovom duelu.

19:40 - Očekuje se da će na Grbavici biti između 10 i 11 hiljada navijača i jedne i druge ekipe, odnosno da će stadion biti ispunjen do posljednjeg mjesta.

19:35 - Za Željezničar će od prve minute igrati Erić, Pavić, Krpić, E. Zec, Stanić, Alispahić, Sadiković, Veselinović, Bojo, Osmanković i Sipović.

Na klupi su ostali Kršić, A. Zec, Ramović, Štilić, Bogičević, Zajmović i Hajdarević.

Bordo tim će početi utakmicu u sastavu Kovačević, Šabanović, Lazić, Hebibović, Gavrić, Ahmetović, Milanović, Letić, Mustafić, Šerbečić i Handžić.

Rezerve su Dizdarević, Hodžić, Velkoski, Šišić, Đokanović, Guzina i Kurdić.

19:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Sarajeva. Sarajevski derbi, 119. po redu, igra se na stadionu Grbavica s početkom u 20 sati.