La Liga
6

Deportivo preokretom do pobjede u Las Palmasu, Espanyol golom Morena savladao Betis

Nogometaši Deportiva pobijedili su na De Gran Canaria stadionu u okviru 10. kola La Lige ekipu Las Palmasa rezultatom 3:1.

Ipak, nije dobro krenulo po ekipu iz La Corune. Remy je u sedmoj minuti napravio sjajan solo prodor i uputio udarac koji Pantilimon nije uspio odbraniti za 1:0.

Imali su domaći nakon pola sata igre priliku i da udvostruče prednost, ali je Gomez pogodio prečku.

Kazna je uslijedila sedam minuta kasnije kada je Borges pogodio glavom za izjednačenje nakon lijepog centaršuta.

U devetoj minuti nastavka sjajni Borges je udvostručio prednost, a u 69. minuti Perez je postavio konačnih 1:3.

Espanyol je na svom stadionu pobijedio Betis rezultatom 1:0.

Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Moreno u 55. minuti nakon što mu je odličnu loptu dodao Piatti.

Vrijedi istaći da je Betis prvi mogao do gola još u 17. minuti, ali je Ruis pogodio prečku.