La Liga
4

Deportivo pobjedom završio sezonu, bez pobjednika u Gijonu i Leganesu

Danas su u Španiji odigrane tri utakmice posljednjeg kola La Lige.

Deportivo je savladao Las Palmas na Riazoru rezultatom 3:0. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu. Andone je pogodio u 4. minuti, a potom i u 28. za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Gil u 39. minuti susreta.

Gijon je remizirao sa Betisom odigravši 2:2 i na taj način je stavio tačku na sezonu za zaborav s obzirom da će u idućoj sezoni nastupati u nižem rangu. domaćin je poveo u 7. minuti kada je pogodio Pereira, ali je Castro u 22. minuti izjednačio na 1:1. Castro je u 59. minuti pogodio za preokret, ali je Carmona u 79. minuti postavio konačnih 2:2.

Neriješeno je bilo i u Leganesu, gdje je gostovao Alaves. Gosti su poveli u 64. minuti preko Krstičića, a bod domaćinu je odigurao Timor u 89. minuti.