La Liga
1

Deportivo osvojio vrijedan bod u Pamploni, Kodro odigrao cijeli meč

Osasuna i Deportivo podijelili su bodove u Pamploni u okviru 35. kola La Lige odigravši neriješeno 2:2.

Domaćin je i matematički potvrdio ispadanje u niži rang, dok su gosti doputovali s ciljem da potvrde ostanak u ligi.

Osasuna je povela već u četvrtoj minuti utakmice. Mondragon je pokazao pribranost u šesnaestercu i udarcem iz prve pogodio za 1:0.

Gosti iz La Corune izjednačili su u 18. minuti. Juanfran je lijepo centrirao za Guilhermea, koji glavom postiže gol za 1:1.

Mogli su gosti i u prvom poluvremenu do preokreta, ali je bomba Juanfrana zatresla prečku.

Ipak, do gola su stigli u 70. minuti. Korner je izveo Albentosa, a loptu je u mrežu zakucao ponovo danas sjajni Guilherme.

Domaće je poraza spasio Juanfran, koji je dvanaest minuta prije kraja meča postigao autogol nakon kornera.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Kenan Kodro odigrao je cijeli meč u redovima domaće ekipe.

Osasuna je ostala na posljednjoj poziciji La Lige, dok je Deportivo zadržao 16. mjesto.