Kup kralja
0

Deportivo izbacio Valenciju

Ekipe Deportiva, Osasune i Racinga priključile su se Celti iz Viga u četvrtfinalu španskog Kupa kralja.

Deportivo je na svom Riazoru odigrao 2:2 protiv Valencije, što mu je bilo dovoljno za prolaz jer je na Mestalli u prvom dvoboju slavio s 2:1. Valencia je odlično krenula u uzvratni dvoboj, te je s dva pogotka srpskog napadača Nikole Žigića, u 10. i 29. minuti, stigla do vodstva 2:0 koje joj je bilo dovoljno za ukupni uspjeh. No, domaćini su se uspjeli vratiti u utakmicu, a Filipe u 49. i Rodriguez u 71. minuti bili su strijelci za konačnih 2:2.

Prvoligaš Racing iz Santandera odigrao je skromnih 0:0 protiv trećeligaša Alcorcona, ekipe koja se proslavila jer je u prethodnoj rundi izbacila slavni Real, kojeg je ponizila pobjedom 4:0 na domaćem terenu. Racing je ipak prošao među 8 najboljih, s obzirom da je u prvoj utakmici slavio u gostima s 3:2.

Osasuna je u Pamploni pobijedila drugoligaški Hercules 1:0, te je prošla dalje zahvaljujući golu u gostima. U prvoj utakmici Hercules je pred svojim navijačima bio bolji s 2:1. Pogodak odluke u uzvrazu za Osasunu je postigao Masoud u 48. minuti.

Podsjećamo, Celta je plasman u četvrtfinale osigurala još u utorak, nakon što je u uzvratnoj utakmici osmine finala u gostima svladala Villarreal s 1:0.

Od 22.00 svoje uzvratne dvoboje igraju Sevilla i Barcelona (Sevilla je slavila na stadionu Camp Nou s 2-1), odnosno Getafe i Malaga (u prvoj utakmici 2-1 za Malagu).

Kup kralja, uzvratne utakmice osmine finala:

Deportivo – Valencia 2-2 (Filipe 49, Rodriguez 71 / Žigić 10, 29) – prva utakmica 2-1

Osasuna – Hercules 1-0 (Masoud 48), prva utakmica 1-2

Racing – Alcorcon 0-0, prva utakmica 3-2

Sevilla – Barcelona 22.00 (prva utakmica 2-1)

Getafe – Malaga 22.00 (prva utakmica 1-2)