La Liga
3

Deportivo i Las Palmas podijelili bodove u derbiju začelja, lijep pogodak Halilovića

U prvom meču subotnjeg programa 29. kola španske La Lige ekipe Deportiva i Las Palmasa odigrale su susret bez pobjednika, a konačni rezultat na kraju je glasio 1:1.

Gosti s Kanarskih otoka u vodstvo su stigli već u trećoj minuti. Alen Halilović napravio je sjajan solo-prodor kroz odbranu Deportiva, a kada se oslobodio svojih čuvara, lijevom nogom je pogodio nebranjeni dio mreže Rubena za vodstvo Las Palmasa od 1:0.

Hrvat je i u sedmoj minuti imao priliku za postizanje drugog pogotka , a njegov udarac s distance otišao je malo pored gola. Kazna za promašaj stigla je veoma brzo, tačnije u 22. minuti kada centaršut Lucasa Pereza u pogodak pretvara Raul Albentosa.

U drugom poluvremenu, obje ekipe imale su veliki broj prilika za postizanje drugog pogotka, no mreže su mirovale, pa je meč završen rezultatom 1:1.

Nakon 29 odigranih kola, Deportivo i Las Palmas ostali su u zoni ispadanja na 18. i 19. poziciji sa 21, odnosno 20 osvojenih bodova.