Primera
0

Deportivo bolji od Herculesa

Deportivo je na Riazoru, u posljednjoj utakmici 14. kola španskog nogometnog prvenstva, slavio minimalnu 1-0 pobjedu protiv Herculesa.

Ono najvažnije dogodilo se u 73. minuti utakmice u kojoj je domaćin više prijetio i djelovao sigurnije tokom većeg dijela ogleda u ponedjeljak. Slobodan udarac s lijeve strane na u šesnaestercu je glavom proslijedio Diego Colotto, a spremno loptu dočekao Lassad koji je svega pet minuta ranije ušao s klupe za rezerve. Gol postignut glavom premijerni je prvenstveni za ovog napadača.

Deportivo je trećom uzastopnom domaćom pobjedom u Primeri stigao do dvanaestog mjesta tabele, dok je Hercules sada četrnaestoplasirana ekipa lige koja je ponovno ponudila dokaz da se ne snalazi baš najbolje u gostima. Izuzev 2-0 pobjede protiv Barcelone u utakmici drugoga kola, na sljedećih šest gostovanja postigli su samo jedan gol.