Prvijenac bh. napadača
57

Demirović u pobjedi Freiburga postigao prvi pogodak u Bundesligi

Trenutak kada je Demirović uputio udarac (Foto: Screenshot)
Nogometaši Freiburga pobijedili su na Schwarzwald-Stadion u okviru 13. kola Bundeslige ekipu Herthe rezultatom 4:1, a ovu utakmicu posebno će pamtiti bh. napadač Ermedin Demirović (22).

Naime, naš napadač je u 59. minuti meča postigao prvi pogodak u Bundesligi nakon što se sjajno snašao u šensaestercu gostiju. Bio je to gol za drugo vodstvo Freiburga rezultatom 2:1.

Demirović je tako došao do prvijenca u najjačoj ligi Njemačke u svom desetom nastupu u Bundesligi otkako je prošlog ljeta stigao iz Alavesa.

Zanimljivo da je Demirović odmah nakon gola zamijenjen tako da je pogodak postigao praktično u posljednjim sekundama prije nego što ga je trener odlučio izvaditi iz igre.

Osim Demirovića, golove za Freiburg su postigli još Grifo u sedmoj i Gulde u 67. minuti, a gol za Herthu dao je Lukebakio u 52. minuti meča.

Freiburg je današnjom pobjedom skočio na 10. mjesto Bundeslige, dok je Hertha ostala na 14. poziciji.

Rezultat i strijelci:

Freiburg - Hertha 4:1 (Grifo 7', Demirović 59, Gulde 67', Peterson 90+4' penal - Lukebakio 52')