84

Demirović ponovo učinkovit, St. Gallen nastavlja mrtvu trku za prvaka Švicarske

N. K.
Demirović slavi sa saigračima (Foto: St. Gallen)
Nogometaši St. Gallena pobijedili su u gostima u okviru 24. kola švicarske Super lige ekipu Siona rezultatom 2:1 i tako na najbolji način otvorili nastavak sezone nakon pauze zbog pandemije koronavirusa.

Gosti su u vodstvo stigli u 20. minuti utakmice kada je povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović sjajno uposlio Ittena, koji je samo postavio nogu i spremio loptu u mrežu. Ujedno je 0:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Sjajni Itten je udvostručio vodstvo već u osmoj minuti nastavka, a Sion je do svog gola stigao tek u 93. minuti kada je Kasami pogodio iz penala.

Demiroviću je ovo bila peta asistencija za St. Gallen, a u 17 odigranih utakmica postigao je i devet pogodaka. Inače, Demiroviću u augustu ističe posudba te se vraća u redove Alavesa.

St. Gallen nastavlja mrtvu trku s Young Boysima za prvaka Švicarske. Oba kluba imaju po 48 bodova, dok je Sion na osmoj poziciji.