Bundesliga
40

Demirović igrao u porazu od Bayerna, Allianz Arena prvi put puna nakon dvije godine

D. P.
Lewandowski je postigao novi gol za Bayern (Foto: EPA-EFE)
Četiri meča 11. kola njemačke Bundeslige odigrana su u tradicionalnom terminu od 15:30, a Bayern je upisao trijumf nad Freiburgom rezultatom 2:1.

Bayern je na svojoj Allianz Areni dočekao Freiburg i upisao relativno laku pobjedu rezultatom 2:1. Bavarcima je po jedan gol u oba poluvremena bio dovoljan.

U 30. minuti Thomas Muller je "izbacio" Leona Goretzku samog pred golmana gostiju, a vezisti nije bilo teško da pogodi za vodstvo. Rezultat je na 2:0 postavio Robert Lewandowski u 75. minuti, da bi u posljednjim trenucima meča za 2:1 pogodio Janik Haberer.

U ovom meču igrao je i bosanskohercegovački napadač Ermedin Demirović. Zmaj je ušao u igru 10 minuta prije kraja susreta. Inače, Allianz Arena je prvi put rasprodata od početka pandemije.

Bochum je rezultatom 2:0 iznenadio ekipu Hoffenheima, a domaći trijumf upisao je i Wolfsburg rezultatom 1:0 protiv Augsburga.

Jedini gostujući trijumf upisala je Arminia iz Bielefelda na gostovanju Stuttgartu, a i taj meč je završen rezultatom 1:0.