Bundesliga
31

Demirović asistirao u remiju Freiburga, pobjede Bayerna i Leipziga

Bh. nogometaš Ermedin Demirović upisao je asistenciju u remiju svog Freiburga protiv Eintrachta iz Frankfurta u meču 17. kola njemačke Bundeslige, a u istom terminu Bayern je upisao minimalnu pobjedu protiv Augsburga u gostima.

Eintracht je u šestoj minuti preko Younesa stigao u vodstvo protiv Freiburga, no domaći tim se u 32. minuti vraća golom Sallaija i to nakon sjajne asistencije Demirovića koji se oslobodio svog čuvara i spojio saigrača s golom.

Petersen u 63. minuti donosi preokret Freiburgu, a konačnih 2:2 postavio je štoper domaćih Schlotterbeck koji je postigao autogol.

Bayern je na gostujućem terenu bio bolji od Augsburga sa 1:0, a jedini gol za aktuelnog prvaka postigao je Lewandowski iz penala u 13. minuti.

Tešku pobjedu upisao je i Leipzig koji je na svom terenu bio bolji od Union Berlina sa 1:0, dok je Arminia pobijedila Stuttgart sa 3:0.