Bundesliga
7

Demirbay u 93. minuti donio bod Hoffenheimu, Bičakčić odigrao cijeli meč

Köln i Hoffenheim podijelili su bodove u 30. kolu Bundeslige odigravši neriješeno 1:1.

Domaći su bili u padu forme prije večerašnje utakmice, ali nadu su polagali u tome da su Hoffenheim izbacili ove sezone iz Njemačkog kupa.

Gosti su u prvom poluvremenu imali nekoliko velikih šansi, a najviše zahvaljujući odličnom golmanu Kölna Hornu mreže su mirovale nakon prvih 45 minuta.

U nastavku su akteri večerašnjeg meča zamijenili uloge pa su domaći krunisali inicijativu u 58. minuti. Hector je tako dodao loptu da je Bittencourt morao samo skrenuti je u praznu mrežu za 1:0.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk, Hoffenheim je u 93. minuti stigao do izjednačenja. Sule je dodao loptu koju je dobio Demirbay na ivici šesnaesterca i pronašao put do mreže za konačnih 1:1.

Bh. reprezentativac Ermin Bičakčić u redovima gostiju odigrao je svih 90 minuta meča.

Hoffenheim je s novim bodom ostao trećeplasirana ekipa Bundeslige, dok je Köln prestigao Freiburg te je sada na šestoj poziciji.