Premijer liga BiH
79

Dedić majstorskim pogotkom donio pobjedu Čeliku protiv Mladosti

(Foto: E. M./Klix.ba)
Nogometaši Čelika savladali su Mladost u 24. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:0.

Nakon deset minuta igre vidjeli smo prvo veće uzbuđenje na utakmici kada je pokušao Haris Dilaver, a golman gostiju Emil Velić odbranio njegov udarac.

Čelik je do pogotka došao u 31. minuti. Najprije je Dilaver sjajno šutirao iz voleja, Velić je obranio, lopta je došla do Anela Dedića koji je jednim potezom iz igre izbacio Velića i Bojana Markovića i poslao loptu u gol za 1:0.

U finišu prvog poluvremena golman Čelika Bojan Pavlović je u razmaku od samo nekoliko sekundi dva puta fenomenalno intervenisao i spasio svoj gol.

Na samom početku drugog poluvremena novu veliku priliku za Mladost propustio je Anđušić, a potom i Atajić.

U 71. minuti Filip Arežina je u stopostotnu šansu gurnuo Matthiasa Fanima koji šutira, pored gola.

U samom finišu susreta kapiten Mladosti Aladin Isaković je sa stoperske pozicije prešao u napad, a u 88. minuti imao je stopostotnu priliku, no njegov udarac je odbranio Pavlović i Čelik je zabilježio važnu pobjedu.