Premijer liga BiH
538

Debitant Ubiparip golom u 35. sekundi meča donio pobjedu Željezničaru u Gabeli

(Foto: Klix.ba)
Nogometaši Željezničara pobijedili su u Gabeli u okviru 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu GOŠK-a rezultatom 1:0.

Gol odluke pao je u već 35. sekundi utakmice kada je debitant u plavom dresu Ubiparip u prvom kontaktu s loptom na sjajan način pogodio mrežu domaćeg tima.

Do odlaska na odmor obje ekipe su imale nekoliko dobrih prilika. Najbolje su propustili Deak za domaće i Ubiparip za goste iz Sarajeva.

U nastavku je viđen dosta slabiji nogomet, a kako se primicao kraj susreta, GOŠK je sve bio opasniji.

Najbliži golu bio je Bošnjak u 69. minuti kada s pet metara nije uspio pogoditi mrežu Kjosevskog.

Posljednjih pet minuta obje ekipe su mogle postići gol, ali su Zajmović i Daek bili neprecizni tako da je rezultat ostao onaj iz prve minute meča - 0:1.

Željezničar je tako s 25. bodom u sezoni ostao na trećem mjestu Premijer lige s istim brojem bodova kao i Široki Brijeg te s tri boda zaostatka u odnosu na lidera Zrinjskog.

GOŠK je ostao na devetom mjestu s 13 osvojenih bodova.