0

Debakl Bugarske, prva pobjeda Crne Gore

Nogometna reprezentacija Bugarske porazom na gostovanju kod Cipra 4-1 ostala je i bez teoretskih izgleda za plasman u dodatne kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo sljedeće godine u Južnoafričkoj Republici.

Berbatov i društvo pretrpjeli su u Larnaci još jedan neuspjeh u ovim kvalifikacijama u skupini 8, te ih sasvim sigurno nećemo gledati na Svjetskom prvenstvu. Pogotke za Cipar postigli su Charalampidis u 11. i 20. minuti, Konstantinou u 58. i Aloneftis u 78. minuti, dok je Berbatov bio strijelac za Bugarsku u 45. minuti.

Reprezentacija Crne Gore u istoj je skupini ubilježila prvu pobjedu u ovim kvalifikacijama, svladavši u Podgorici Gruziju s 2-1. Pogotke za Crnu Goru postigli su Radoslav Batak u 13. i Andrija Delibašić u 78. minuti, dok je za goste pogodak upisao Vladimir Dvališvili u 45. minuti.

Kvalifikacije za SP, skupina 8:

Cipar – Bugarska 4-1 (Charalampidis 11, 20, Konstantinou 58, Aloneftis 78 / Berbatov 45)

Crna Gora – Gruzija 2-1 (Batak 13, Delibašić 78 / Dvališvili 45)

Irska – Italija (kasnije)

Redoslijed: 1. Italija 20 (-1), 2. Irska 16 (-1), 3. Bugarska 11, 4. Cipar 9, 5. Crna Gora 8, 6. Gruzija 3