Klasa!
0

De Bruyne sjajnom gestom nakon odlučujućeg trenutka podržao Eriksena

De Bruyne na meču protiv Danske (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Belgije danas su osigurali osminu finala Evropskog prvenstva nakon što su preokretom pobijedili Dansku 2:1, a utakmicu je obilježila i sjajna gesta Kevina De Bruynea.

Naime, ofanzivac Manchester Cityja je nakon postignutog odlučujućeg pogotka odlučio da ga proslavi kako bi pružio podršku danskom reprezentativcu Christianu Eriksenu koji je nedavno protiv finske doživio srčani udar. Sve golove pogledajte ovdje.

Igrači Belgije su i uoči susreta kapitenu Danske Simonu Kjaeru poklonili dres s brojem 10 i Eriksenovim imenom na njemu, a potpisao ga je svaki igrač Crvenih vragova.

Inače, Danska je povela već u drugoj minuti golom Yussufa Poulsena, a Belgijanci su u drugom poluvremenu okrenuli rezultat golovima Thorgana Hazarda i već pomenutog De Bruynea.

Belgija na tabeli grupe B nakon dva odigrana kola ima maksimalnih šest bodova, Rusija i Finska su na tri osvojena boda, dok je Danska bez bodova.

U posljednjem kolu Belgija će igrati protiv Finske, dok će u veoma zanimljivom susretu snage odmjeriti Danska i Rusija.