6

Dario Dumić strijelac u remiju NEC-a kod Excelsiora

Dario Dumić
Dario Dumić
NEC Nijmegen remizirao je na gostovanju kod Excelsiora (2:2) u 17. kolu holandskog prvenstva, a drugi pogodak za goste postigao je bosanskohercegovački stoper, Dario Dumić.

Elbers je doveo Excelsior u vodstvo u 11. minuti, da bi Grot izjednačio u 41. minuti, a prije toga Dumić je uputio odličnu dugu loptu. Domaći su drugi put do prednosti došli u 49. minuti golom Karamija.

NEC je poraza spasio Dumić u 78. minuti. Potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine postigao je pogodak nakon kornera. Primio je loptu, koju je snažnim i preciznim udarcem poslao u mrežu za konačnih 2:2.

Dumić je odigrao još jednu odličnu utakmicu. Pored gola, imao je još jednu dobru šansu u prvom dijelu utakmice. Dobio je pet od šest duela na utakmici, a imao je 70.6% tačnih dodavanja.

Vrijedi istaći da je ovo bio četvrti pogodak za bh. stopera u dosadašnjih 17 utakmica prvenstva Holandije, dok je i dva puta asistirao.