Liga nacija
35

Danska u punom sastavu porazila Vels, Makedonija bolja od Armenije

Danska - Vels (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Danske porazila je Vels u prvom meču lige B4 Lige nacija rezultatom 2:0, te su s prva tri boda na otvaranju novog UEFA-inog takmičenja na sjajan način prevazišli sve probleme koje su proteklih dana imali.

Naime, Danska je nedavno prijateljski meč sa Slovačkom igrala s amaterima i futsal igračima zbog svađe čelnika saveza i igrača oko komercijalnih prava, ali su u posljednji trenutak pronašli kompromis i najbolji danski igrači zaigrali su protiv Velsa.

Iako je ekipa koju s klupe predvodi Ryan Giggs bila bolja na otvaranju meča, Eriksen je u 32. minuti pogodio za 1:0, da bi isti igrač u 63. minuti s bijele tačke postavio konačnih 2:0.

U prvom meču ove grupe Ukrajina je pogotkom Yarmolenka s bijele tačke porazila Slovačku.

Jedini meč u Ligi D odigrali su Bugarska i Norveška, a Bugari su na kraju slavili s minimalnih 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Vasiliev.

U Ligi D Gruzija je pogotkom Okriašvilija s bijele tačke porazila Latviju, dok je Makedonija sa 2:0 bila bolja od Armenije. Strijelci su bili Alioski i Pandev.