Kvalifikacije za EURO
7

Danska se plasirala na Evropsko prvenstvo, Italija demolirala Armeniju u Palermu

K. H.
Nogometna reprezentacija Danske plasirala se na Evropsko prvenstvo 2020. godine zahvaljujući remiju u Dablinu protiv Irske rezultatom 1:1.

Danci su u ovom meču stigli u vodstvo od 1:0 golom Braithwaitea u 71. minuti, a gol za poravnanje i nadu Ircima da mogu doći do pobjede i plasmana na Euro vratio je Doherty u 85. minuti.

Ipak, Danska se do kraja odbranil i uspjela je sačuvati jedan bod koji je vodi na smotru najboljih naredne godine.

U ostalim mečevima Italija je demolirala Armeniju u našoj grupi J rezultatom 9:1, dok je Grčka u Atini nakon preokreta bila bolja od Finske sa 2:1.

Švicarska je u gostima pobijedila Gilbraltar sa 6:1 čime je također osigurala plasmana na Evropsko prvenstvo, dok je Norveška teže od očekivanog bila bolja od Malte sa 2:1. Španija je ubjedljivo pobijedila Rumuniju sa 5:0, kao i Švedska Farske Otoke sa 3:0.