Danas se u Evropi igralo u samo u jednoj ligi, briljirali su bh. nogometaši

H. H.
Haris Hajradinović igra sjajno u dresu Kasimpaše (Foto: Twitter)
U Evropi danas gotovo da nema sportskih događaja zbog Božića, ali u Turskoj je na programu redovno kolo u kojem se briljirali bh. nogometaši.

Prvo su sjajan meč odigrali Kasimpaša i Rizespor u kojem je bilo 2:2, a sjajan vodeći gol za domaće postigao je bh. reprezentativac Haris Hajradinović.

On je u 30. minuti silovitim udarcem sa 20-ak metara pogodio za 1:0. To nije bilo sve, jer je u 60. minuti asistirao i za drugi gol saigraču Da Costi, ali na kraju se susret okončan rezultatom 2:2.

Na drugoj strani u početnom sastavu bio je i Dal Varešanović, a teren je napustio u 81. minuti.

Uzbudljivo je bilo i u susretu između Hatayspora i Bešiktaša, a na kraju su slavili gosti iz Istanbula rezultatom 2:1.

Bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović je asistirao za oba gola Bešiktaša u 38. i 53. minuti koji je stekao veliko vodstvo od 2:0.

Potom je nekadašnji nogometaš Željezničara Armin Hodžić ušao u igru u sastavu domaćih, te je samo 12 minuta kasnije, u 80. minuti, postigao efektan prvijenac za Hatayspor koji ipak nije mogao izbjeći poraz za konačnih 2:1.

[TWITTER]1739356163928474011[/TWITTER]

Pendikspor i Ankaragucu su remizirali 1:1, a svih 90 minuta za goste odigrao je bh. reprezentativac Nihad Mujkakić.

Rijad Bajić i Andrej Đokanović susret su odgledali s klupe i nisu dobili šansu da uđu u igru u redovima Ankaragucua.