168

Dal Varešanović postigao fenomenalan pogodak u pobjedi Rizespora

E. K.
Dal Varešanović postigao novi gol za Rizespor (Foto: Screenshot)
Bosanskohercegovački nogometni reprezentativac Dal Varešanović je postigao fantastičan pogodak za Rizespor u utakmici 19. kola turske Superlige protiv Hatayspora koju je domaći sastav riješio u svoju korist rezultatom 2:0.

Igrao se 19. minut utakmice kada je Varešanović dobio jednu loptu od Emir Hana Topcua i onda iz okreta fantastično pogodio mrežu protivničkog golmana.

Varešanović je igru napustio u 71. minuti susreta kada ga je zamijenio Gustavo Sauer dok je u ekipi Hatayspora Armin Hodžić bio kompletan susret na terenu, a u 64. minuti je dobio žuti karton.

Pored Varešanovića u listu strijelaca se upisao i Ibrahim Olawoyin koji je u 82. minuti susreta postigao konačan rezultat utakmice.

Ovo je Varešanoviću bio 18. nastup za ekipu Rizespora za koju je dosad postigao sedam golova uz tri asistencije. S druge strane Hodžić je za Hatayspor odigrao 15 utakmica, postigao je tri gola i upisao asistenciju.

Rizespor će u sljedećem kolu na svom stadionu dočekati sastav Bešiktaša dok će Hatayspor ugostiti ekipu Gaziantepa.