Sporni trenutak
945

Da li je pogodak Francuske za 1:1 protiv Zmajeva regularan?

E. B.
Na poluvremenu susreta 4. kola kvalifikacione grupe H za Svjetsko prvenstvo 2022. godine rezultat između Francuske i BiH je 1:1.

Edin Džeko je doveo Zmajeve u vodstvo rezultatom 1:0 u 35. minuti, a u 39. su Francuzi poravnali iz diskutabilne situacije.

Nakon kornera lopta se najprije od Antoinea Griezmanna odbila do Dennisa Hadžikadunića i krenula ka golu, Ibrahim Šehić je intervenisao i naša odbrana je izbila loptu u aut.

No, sudija Sandro Schärer je pokazao da se igra zaustavi kako bi konsultovao kolege iz VAR sobe.

Fedayi San i Lionel Tschudi su presudili da je lopta prešla gol-liniju, no gledatelji u direktnom TV prijenosu nisu dobili priliku vidjeti iz kamere paralelno s gol-linijom da li je lopta zaista ušla u gol.

Da pogodak bude još sporniji, i sam korner koji je prethodio pogotku je izuzetno diskutabilan s obzirom na to da nije bilo jasno da li je Kylian Mbappe ili Mateo Sušić posljednji igrao loptom prije nego što je prešla liniju.