Sporni trenutak na Tušnju
104

Da li je lopta prešla gol liniju? Široki Brijeg se žalio da je oštećen protiv Tuzla Cityja

E. K.
Detalj sa utakmice Tuzla City - Široki Brijeg (Foto: Screenshot)
Sudije meča Tuzla City - Široki Brijeg nisu priznali pogodak gostujućih nogometaša krajem prvog dijela.

Igrao se 41. minut susreta kada je Božo Prusina uputio dalekometni udarac, a lopta se odbila od prečke i zatim, prema dostupnim snimcima sa terena, prešla gol liniju, no glavni sudija meča s njegovim pomoćnicima nije priznao pogodak.

Uslijedili su veliki protesti nogometaša hercegovačkog sastava, no Petrović nije uvažio njihove žalbe te je rezultat ostao nepromijenjen.

Ipak, nekoliko minuta kasnije Široki je stigao do izjednačenja rezultata, a u strijelce se upisao Kuprešak.

Rezultat nakon prvih 45 minuta je 1:1, a za Tuzlake je pogodio Mirzad Mehanović.