9

Cyprien donio pobjedu Nici, Balotelli zaradio novi crveni karton

Fudbaleri Nice pobijedili su u okviru 26. kola francuske Ligue 1 fenjeraša Lorienta s minimalnih 1:0.

Odlučujući gol postigao je Cyprien još u 15. minuti utakmice.

Vrijedi spomenuti da je problematični Balotelli zaradio novo isključenje.

Nica je s ova tri boda preskočila PSG i sada je drugoplasirana ekipa Ligue 1, dok je Lorient ostao na posljednjem mjestu.

Još jedan rani gol bio je presudan u francuskom šampionatu. Ovaj put Bamba je golom u 5. minuti meča donio pobjedu Angersu nad Nancyjem.

I Lille je uspio doći do tri gostrujuća boda s igračem manje nakon što je Soumaoro isključen u 63. minuti. Ipak, samo nekoliko minuta kasnije El-Ghazi donosi slavlje gostima pobjedničkim golom.

Metz i Nantes su podijelili bodove igrajući 1:1. Goste je u vodstvo doveo Rongier u 68. minuti, a duboko u sudijskoj nadoknadi domaći su izjednačili preko Diabatea.