Prijateljski susret
9

Čudesni Messi postavio lični rekord i odveo Argentinu do trijumfa protiv Australije

E. B.
Nogometaši Argentine su slavili u prijateljskom duelu protiv Australije koji je odigran u Kini na Radničkom stadionu u Pekingu rezultatom 2:0.

Susret je obilježio Lionel Messi koji je postavio novi lični rekord. Ne samo da je sedmi uzastopni put bio strijelac u dresu reprezentacije, već je postigao i najraniji pogodak u svojoj bogatoj karijeri.

Messi je postigao prelijep pogodak u 80. sekundi susreta. Primio je loptu na dvadesetak metara udaljenosti od gola, a onda majstorskim udarcem matirao golmana Australije Matta Ryana i postigao svoj 103. pogodak u 175. nastupu za Argentinu.

Messi je na taj način prvi put u karijeri postigao pogodak u drugoj minuti utakmice i postavio lični rekord.

Sjajni Argentinac je do sada pogađao u svakoj minuti osim prve, a najviše, čak 45 ih je postigao u 90. minuti ili sudijskoj nadoknadi.

Drugi pogodak za svjetske prvake za konačnih 2:0 je postigao German Pezzella.

Messi je na lijevoj strani uposlio Rodriga de Paula koji je ubacio loptu, a štoper Betisa je glavom pogodio za 2:0.

Argentinci će 19. juna odigrati još jednu prijateljsku utakmicu i to u gostima protiv selekcije Indonezije.