Bundesliga
66

Čudesni Harry Kane srušio Leipzig i produžio Bayernu nadu za titulu

E. B.
Nogometaši Bayerna su savladali Leipzig u 23. kolu njemačke Bundeslige rezultatom 2:1 zahvaljujući čudesnom Harryju Kaneu.

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, Bayern je u vodstvo stigao u 56. minuti kada je Kane pogodio za 1:0 na asistenciju Jamala Musiale, no već u 70. minuti Benjamin Šeško je pogodio za 1:1.

Činilo se da će Bayern nastaviti crni niz i upisati četvrti susret bez pobjede, a u 90+1. minuti trijumf Bayernu je donio Kane.

Eric Maxime Choupo-Moting je izbjegao ofsajd i uposlio Engleza koji je postavio konačnih 2:1.

Bayern je na taj način ostao u utrci za odbranu titule prvaka Njemačke s obzirom da je ostao na osam bodova zaostatka za Bayer Leverkusenom 11 kola prije kraja.

Bayern - Leipzig 2:1 (Kane 56', 90+1' - Šeško 70')