0

CSKA i Sporting u finalu Kupa UEFA

NINA
U finalu Kupa UEFA, koje se igra 18. maja u Lisabonu, sastat će se nogometaši moskovskog CSKA i lisabonskog Sportinga.

CSKA se u finale plasirao nakon što je sinoć u revanšu svladao italijansku Parmu s 3:0 (1:0).

Pogotke su postigli Carvalho u 10. i 53. te Berezucki u 60 minuti.

U prvoj utakmici, prije sedam dana u Parmi, ova dva tima su igrala bez golova (0:0)

Na sinoćnjoj utakmici u Moskvi dogodio se i incident kada je golman gostiju Luca Bucci pogođen petardom u glavu u 20. minuti igre. Ozlijeđenog čuvara mreže na golu Parme zamijenio je Sebastian Frey.

Nogometaši Sportinga plasirali su se u finale Kupa UEFA uprkos sinoćnjeg poraza u uzvratu u Alkmaaru, od nizozemskog prvoligaša AZ'67.

Naime, nakon 120 minuta igre tim AZ'67 svladao je Sporting rezultatom 3:2 (2:1, 1:1), ali su prvi meč, prije sedam dana u Lisabonu, nogometaši Sportinga dobili s 2:1.