Premiership
5

Crystal Palace razbio Hull i poslao ga u niži rang

Nogometaši Crystal Palacea pobijedili su u Londonu u okviru 37. kola Premiershipa ekipu Hulla rezultatom 4:0.

Oba rivala znala su da će današnja utakmica biti ključna u borbi za opstanak. Dok je domaćinu bio dosta i remi, gosti su znali da bez pobjede u južnom Londonu mogu spremati kofere za niži rang.

Zaha je već u trećoj minuti iskoristio lošu reakciju Hullove odbrane te golom donio slavlje navijačima Crystal Palacea.

Nešto bolju igru u prvom poluvremenu domaći su krunisali i drugim golom kojeg je postigao Benteke nakon centaršuta Puncheona iz kornera.

Tigrovi su u nastavku bili znatno ofanzivniji, ali bez konkretnog učinka, dok je Crystal Palace sve promašaje kaznio u posljednjih pet minuta susreta.

Prvo je Milivojević pogodio iz penala, a konačnih 4:0 postavio je Van Aanholt.

Crystal Palace je s novom pobjedom prestigao Stoke, Burnley i Watford i sada je na 13. mjestu Premiershipa, dok je Hull ostao na 18. poziciji te će naredne sezone zajedno s Middlesbroughom i Sunderlandom igrati Championship.