613

Crveni karton za Emira Spahića, koškanje igrača BiH i Španije

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je rezultatom 3:1 u prijateljskom meču protiv Španije u St. Gallenu. Naš tim od 45. minute igrao bez isključenog Emira Spahića.

Španija je povela golovima Nolita sa 2:0, a naš tim je smanjio na 2:1 golom Emira Spahića. Konačnih 3:1 postavio je Pedro u 94. minuti. Utakmica je donijela poprilično mnogo uzbuđenja i šansi na obje strane.

Naš tim je od 22. minute igrao bez kapitena Edina Džeke koji je vjerovatno zbog povrede napustio teren. To je bio hendikep za Zmajeve, a onda je uslijedio pravi udarac - crveni karton za Emira Spahića.

Sve je počelo koškanjem Vranješa i Davida Silve, a onda je prišao Azpilicueta. Potom dolazi Spahić koji udara Azpilicuetu, pa zatim i Fabregasa koji je došao smiriti situacija. Sve je rezultiralo crvenim kartonom za Spahića. Sasvim bespotreban i nesmotren potez 35-godišnjeg štopera.

Uslijedilo je koškanje naših igrača sa igračima Španije, a ubrzo nakon toga sudija je svirao kraj prvog dijela.