Nastavljeno prvenstvo
34

Crvena zvezda superiorno osvojila 31. titulu prvaka

Nogometaši Crvene zvezde osigurali su novu titulu prvaka Srbije, pošto su u 27. kolu Superlige, prvom nakon prekida prvenstva zbog pandemije koronavirusa savladali Rad na Banjici rezultatom 5:0 i tako postali nedostižni za najbližeg pratioca Partizan.

Izabranici trenera Dejana Stankovića od starta su bili izuzetno raspoloženi za igru, a posebno Aleksa Vukanović.

Krilni igrač bio je najbolji pojedinac meča, a bio je najzaslužniji za vodstvo crveno-belih. U 24. minutu iznudio je prekršaj defanzivca Rada za penal, a precizan s bijele tačke bio je Mirko Ivanić.

Strijelac prvog gola je potom poslao lijepu loptu u šesnaesterac, a Babić je izbjegao ofsajd zamku i rutinski zatresao mrežu. Zvezda je na poluvreme otišla s tri gola prednosti, a strijelac je bio Vukanović nakon odličnog duplog pasa s Benom.

Ubjedljivu pobjedu potvrdili su Deghenek u 57. minutu, nakon odličnog kornera Bena i Vukanović drugim golom u 82. minutu.

Zvezda je tako došla do 31. titule nacionalnog prvenstva i treće u nizu, što joj je treći put pošlo za rukom nakon niza od 1968. - 1970. i od 1990. do 1992.