Evropska liga
13

Crvena zvezda poražena u Njemačkoj od Hoffenheima, trener Stanković dobio crveni karton

Hoffenheim - Crvena zvezda (Foto: EPA-EFE)
Ekipa Crvene zvezde doživjela je poraz od Hoffenheima u meču 1. kola grupne faze Evropske lige na gostujućem terenu rezultatom 2:0.
U prvom poluvremenu obje ekipe igrale su vrlo oprezno, Hoffenheim je imao posjed lopte i više šuteva, a prvu pravu priliku bilježimo tek u 41. minuti kada je Katai šutirao, no odbrana njemačkog tima u posljednji trenutak blokirala je njegov pokušaj.

Uzvratio je domaći tim odmah na drugoj strani, ali Dabbur je pogodio samo stativu, pa se na poluvrijeme otišlo bez pogodaka.

Zvezda je preko Erakovića u 48. minuti stigla do vodstva, no gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije, Dabbur je još jednom propustio priliku u 51. minuti, da bi zasluženo vodstvo domaćem timu donio Baumgartner u 64. minuti kada je pogodio za 1:0.

Ubrzo nakon toga trener Crvene zvezde Dejan Stanković dobio je crveni karton, a do kraja meča tempo igre je još više pao i domaći tim je rutinski čuvao stečenu prednost.

Konačnih 2:0 postavio je Dabbur u 93. minuti, čime je Hoffenheimu donio prvu pobjedu u ovoj sezoni Evropske lige.