Kup Srbije
0

Crvena zvezda pobijedila Partizan 2:0

Piše: E. Isanović
U prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Srbije Crvena zvezda je na punoj Marakani savladala vječitog rivala Partizana rezultatom 2:0.

Prvi gol na utakmici postigao je Luka Milunović u 19. minuti. Prije toga odbrana crno-belih loše je reagovala, što je iskoristio pomenuti nogometaš.

Nakon toga izabranici Avrama Granta stvorili su nekoliko šansi pred golom domaćih, ali im to nije donijelo ništa konkretno. Između ostalog Diarra je pogodio i stativu. Kazna je stigla u 76. minuti kada je Kasalica matirao Stojkovića. Zanimljivo, u posljednjih deset međusobnih utakmica Zvezda je postigla samo tri gola, a večeras su dva puta pogodili mrežu ljutog rivala.

Posljednjih desetak minuta izabranici Roberta Prosinečkog igrali su sa igračem manje jer je Milivojević dobio drugi žuti karton.

Uzvrat je na programu 11. aprila na stadionu Partizana.

U drugoj polufinalnoj utakmici Borac i Vojvodina su u Čačku odigrali bez golova.