0

Crna Gora izvukla remi protiv Engleske i osigurala baraž

Engleska se nogometna reprezentacija od kvalifikacijskog ciklusa za Euro 2012. godina rastala remijem u Podgorici protiv Crne Gore. Završilo je 2-2.

U dvoboju G grupe eurokvalifikacija ekipa Fabija Capella stvorila 2-0 prednost nakon 30 minuta igre. Ashley Young je pogodio u 11., a Darren Bent u 31. minuti.

Elsad Zverotić, defanzivac švicarskih Young Boysa, smanjio je na 2-1 u posljednjoj minuti prvog poluvremena (na asistenciju Beqiraja, koji je igrao do 64. minute), da bi centarfor Rayo Vallecana Andrija Delibašić u prvoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena poravnao na konačnih 2-2 pri selektorskom debiju Branka Brnovića.

Remi je Crnogorcima omogućio Wayne Rooney, koji je u 73. minuti dobio direktan crveni karton zbog namjernog udaranja domaćeg defanzivca Miodraga Džudovića nakon što je izgubio loptu.

Remijem su Englezi i formalno potvrdili plasman na Euro prvim mjestom u grupi.

Drugo je mjesto i dodatne kvalifikacije osigurala Crna Gora, i to zahvaljujući porazu Švicaraca u Swanseaju kod Walesa od 2-0.

Veznjak Arsenala Aaron Ramsey pogodio je u 60. minuti iz 11-erca, a napadač Tottenhama Gareth Bale u 71. minuti za veliku pobjedu Velšana, drugu u trima posljednjim utakmicama. Švicarci su od 55. minute igrali bez isključenog Zieglera.

U najizjednačenijoj, B grupi kvalifikacija, Rusija je ponovno dograbila prvo mjesto, a Irska drugo, dok je Armenija na trećem mjestu. Rusija je pobjedom kod Slovačke 1-0 praktički osigurala prvo mjesto u skupini, jer joj u posljednjem kolu u Moskvu dolazi slabašna Andora.

Alan Džagoev donio je pobjedu momčadi Dicka Advocaata na gostovanju kod u Žilini postigavši jedini pogodak na utakmici u 71. minuti. Drugi mu je to pogodak pri 15. nastupu u nacionalnom dresu.

Irci su pak nanijeli i deveti poraz Andori pobijedivši na gostovanju 2-0 pogocima Doylea i McGeadyja.

Na dablinskom Aviva Stadionu domaća ekipa Giovannija Trapattonija i Armenija odlučit će u utorak o drugom mjestu u grupi. Irci bi ga osigurali remijem.

Eurokvalifikacije, grupa G:

Crna Gora - Engleska 2-2 (Zverotić 45, Delibašić 90+1 / Young 11, Bent 31)

Wales - Švicarska 2-0 (Ramsey 60-11m, Bale 71)

Redoslijed: 1. Engleska 18, 2. Crna Gora 12 (-1), 3. Švicarska 8 (-1), 4. Wales 6 (-1), 5. Bugarska 5 (-1)

Euirokvalifikacije, skupina B, 9. kolo:

Armenija - Makedonija 4-1 (Pizzelli 28, Mhitarjan 34, Gazarjan 69, Sarkisov 90+1 / Šikov 86) Slovačka - Rusija 0-1 (Džagoev 71) Andora - Irska 0-2 (Doyle 8, McGeady 20)

Redoslijed: 1. Rusija 20, 2. Irska 18, 3. Armenija 17, 4. Slovačka 14, 5. Makedonija 7, 6. Andora 0