Napokon
205

Cristiano Ronaldo postigao prvijenac u dresu Juventusa protiv Sassuoloa

Cristiano Ronaldo (Foto: AFP)
Nogometaš Juventusa Cristiano Ronaldo postigao je prvi pogodak u dresu Stare dame, a Portugalac se u listu strijelaca upisao protiv Sassuoloa.

Juventus je u prvih 45 minuta bio bolji protivnik od Sassuoloa, ali nisu uspjeli probiti odbranu gostujuće ekipe. Rezuiltat je nakon prvog poluvremena bio 0:0.

Stara dama je u nastavku krenula po pogodak i vodstvo, a onda u 50. minuti Ronaldo postiže prvi pogodak u dresu novog kluba.

Portugalac nije imao težak posao nakon velike konfuzije u odbrani Sassuoloa, lopta mu se odbila direktno na nogu i sa svega nekoliko metara mirno je poslao u mrežu za vodstvo od 1:0.

Nakon pogotka, vidjelo se koliko je bivši igrač Real Madrida želio postići prvi gol, a sada kada se napokon upisao u listu strijelaca, očekuje se da u potpunosti eksplodira u nastavku sezone.

Ronaldo je prošle sezone postigao prvi pogodak nakon 28 upućenih udaraca na gol protivnika, dok mu je u ovoj sezoni trebalo 27 šuteva.