Serie A
7

Costa donio pobjedu Juventusu protiv Genoe, Pjanić odigrao čitav susret

Nogometaši Juventusa su u 21. kolu italijanske Serie A savladali Genou u Torinu minimalnim rezultatom 1:0.

Juve je dominirao tokom čitavog susreta, a golman Perin je najzaslužniji što gosti idu kući samo s jednim pogotkom u mreži.

Pogodak odluke postignut je na samom početku susreta, tačnije u 16. minuti. Mandžukić je primio loptu na lijevoj strani i odlično ubacio loptu po zemlji, a Costi nije bilo teško postići pogodak za 1:0.

Do kraja susreta igrači Stare dame su pokušali stići do još kojeg pogotka, ali je Perin zaustavio sve njihove udarce. S druge strane Genoa nije uputila nijedan udarac u okvir gola Szczesnog.

Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta u redovima Juventusa, dok s druge strane zbog žutih kartona nije bilo Zukanovića u sastavu.