Plavci nisu odbranili čast Evrope
119

VIDEO / Corinthians savladao Chelsea za titulu svjetskog klupskog prvaka

Brazilski Corinthians novi je svjetski klupski nogometni prvak. U finalnoj utakmici u Japanu pobijedili su Chelsea sa 1:0.

Jedini gol u utakmici postigao je Paulo Guerrero u 69. utakmici. Treba reći da je Fernando Torres u završnici utakmice postigao izjednačujući gol koji je sudija poništio zbog ofsajda. Plavci iz Londona su u 90. minuti ostali i sa igračem manje nakon što je isključen Gary Cahill.

U susretu za treće mjesto meksički Monterrey na stadionu u Jokohami savladao je egipatski Al Ahli s 2:0. Golove za Monterrey, prvaka Sjeverne i Srednje Amerike, postigli su Jesus Corona (3. minut) i Cesar Delgado (66.).

Monterrey je drugi klub iz Meksika koji je na svjetskom klupskom prvenstvu osvojio treće mjesto.

Peto mjesto osvojio je japanski prvak Sanfrecce Hirošima nakon što su bili bolji od prvaka Azije, južnokorejske ekipe Ulsan Hyundais, s 3:2.