0

Copa America: Meksiko pobijedio Brazil

FENA
U prvom kolu B-grupe 42. Copa Americe, nogometnog prvenstva Južne Amerike koje se održava u Venezueli, Meksiko je s 2:0 pobijedio branitelje naslova Brazilce.

Brazil je dobro počeo utakmicu i u prvih 20 minuta imao dvije izgledne prilike, ali pobjedu Meksikancima donijeli su golovi Neryja Castilla nakon slabo posatvljenog zaleđa u 21. i Ramona Moralesa iz slobodnog udarca u 29. minuti.

U drugom poluvremenu briljirao je Realov Robinho, koji je sjajnim driblinzima izluđivao Meksikance, no nekoliko dobrih prilika koje je namjestio suigračima oni nisu realizirali i Meksiko je sačuvao vrijednu pobjedu.

Brazilci, kojima je ovo prvo natjecanje nakon prošlogodišnjeg poraza od Francuske u četvrtfinalu SP-a, na Copi su bez ponajboljih igrača Ronaldinha i Kake. Meksikanci, zajedno sa SAD-om, na Copi sudjeluju zahvaljujući pozivnicama.

U drugom susretu ove skupine Čile je s 3:2 bio bolji od Ekvadora, koji je dva puta vodio i na kraju izgubio.

Strijelci za Čile bili su Humberto Suazo (21. i 80. minuta) i Carlos Villanueva (87.), a za Ekvador Luis Antonio Valencia (16.) i Cristian Benitez (23.).