0

Copa America: Argentina, Paragvaj i Venezuela u četvrtfinalu

FENA
Na prvenstvu Južne Amerike u nogometu, odnosno Copa Americi, koje se održava u Venecueli, poznata su tri nova četvrtfinalista.

U dvobojima drugoga kola C-grupe Argentina je u Maracaibu svladala Kolumbiju s 4:2 (3:1), a Paragvaj je u Barinasu s 3:1 (1;1) bio bolji od Sjedinjenih Američkih Država. Kolo prije kraja razigravanja po grupama Argentina i Paragvaj imaju po maksimalnih šest bodova i osigurali su prva dva mjesta u grupi, a Kolumbija i SAD nemaju ni bod.

Zahvaljujući ovim rezultatima u četvrtfinale se plasirala i domaća reprezentacija Venecuele, iako nije noćas igrala. S do sada osvojena četiri boda Venecuela ima osigurano jedno od prva tri mjesta u A-grupi, a to ne mogu dostići ni Kolumbija ni SAD, bez obzira na to koja je od tih reprezentacija zauzela treće mjesto u C-grupi. U četvrtfinale Cope plasirat će se prve dvije reprezentacije iz sve tri grupe te dvije od tri najbolje trećeplasirane reprezentacije.

U dvoboju Argentine i Kolumbije povela je Kolumbija pogotkom Edixona Peree u desetoj minuti, na 1:1 izjednačio je Crespo u 20. minuti iz kaznenog udarca, ali odmah je zamijenjen zbog ozljede mišića koju je zadobio prilikom proslave pogotka i najvjerojatnije će morati propustiti ostatak natjecanja.

Do kraja prvoga poluvremena Argentini je vodstvo od 3:1 osigurao Riquelme pogodcima u 34. i 45. minuti. Na 3:2 smanjio je Castrillon u 73. minuti, a konačnih 4:2 postavio je Diego Milito u 90. minuti.

Paragvaj je protiv SAD-a poveo preko Barreta (30), na 1:1 izjednačio je Clark (40), a pobjedu Paragvaju i prolazak u četvrtfinale osigurali su Cardozo (56) i Cabanas (90).

Rezultati susreta 2. kola C-grupe:

Argentina - Kolumbija 4:2 (Crespo 20-11m, Riquelme 34, 45, D. Milito 90 / Perea 10, Castrillon 73)

SAD - Paragvaj 1:3 (Clark 40 / Barreto 30, Cardozo 56, Cabanas 90)