Sve stigao
88

Colclough postigao dva gola za Wigan pa zamijenjen kako bi stigao na rođenje sina

Tokom utakmice 19. kola engleske League One, nogometaš Wigana Ryan Colclough je postigao dva gola za svoj klub protiv Doncastera, nakon čega je zamijenjen kako bi stigao na rođenje svog sina.

Wigan je poveo u 40. minuti autogolom Wrighta, a onda je u drugoj minuti sudijske nadoknade Colclough pogodio za 2:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, tačnije u 58. minuti, Colclough je drugi put matirao golmana Doncastera, a potom je u 60. minuti zamijenjen. Međutim, nije se radilo o povredi ni o taktičkoj zamisli menadžera, nego o prinovi u njegovoj porodici.

Nogometaš je u "punoj opremi" napustio stadion kako bi stigao u bolnicu, gdje se porađala njegova supruga. Stigao je na vrijeme, a potom je i objavio fotografiju sa sinom u naručju.

"Nakon što sam zamijenjen, otišao sam ravno u tunel, a potom i u bolnicu što sam brže mogao", izjavio je Colclough.

Što se tiče utakmice, završena je rezultatom 3:0 u korist Wigana.