0

Clattenburg se izvinio igračima Hulla zbog Sanchezovog gola rukom

Arsenal je sa 2:0 savladao Hull u prvoj utakmici 25. kola engleskog Premiershipa, a glavni akter meča uz dvostrukog strijelca Alexisa Sancheza bio je sudija Mark Clattenburg.

Topnici su poveli u 34. minuti nakon što je Sanchez rukom ubacio loptu u Jakupovićevu mrežu. Uzalud su protestvovali gostujući igrači, a kasnije je Clattenburg napravio još dvije velike greške kada nije isključio Gibbsa, te kada je isključio igrača Hulla Clucasa s obzirom da je svirao penal za Arsenal.

Poslij utakmice u intervjuu za Sky Sports lijevi bočni igrač Hulla Andrew Robertson, koji je bio najbliži Sanchezu prilikom postizanja prvog pogotka, izjavio je kako se arbitar izvinio igračima Hulla nakon završetka prvog poluvremena.

"Clttenburg nam je na poluvremenu priznao da nije poništio pogodak jer nije bio sto posto siguran da je lopta pogodila Sancheza u ruku. Sudije ne žele priznati igračima kada pogriješe, ali Clattenburg je to učinio. Nažalost, nama njegovo izvinjenje ništa ne znači", rekao je Robertson.