Evropska liga
38

Ćivić igrao 90 minuta u porazu Ferencvaroša od Celtica, Lončar ušao s klupe

Nogometaši Celtica pobijedili su mađarski Ferencvaroš u prvom meču grupne faze 3. kola Evropske lige na svom Celtic Parku rezultatom 2:0, a oba pogotka su postigli u drugom poluvremenu.

Celtic je u današnjem meču bio puno bolji tim i zasluženo su osvojili tri boda. Prvu šansu na meču imali su u 11. minuti kada je Jota šutirao, no gostujući čuvar mreže je zaustavio njegov pokušaj.

Na početku drugog poluvremena, tačnije u 57. minuti, Kyogo Furuhashi pogađa i donosi prednost svom timu, a pitanje pobjednika je riješio David Turnbull golom u 81. minuti.

Celtic je imao i šansu s bijele tačke u 62. minuti, no udarac Calluma McGregora je odbranio golman Denes Dibusz.

Do kraja meča rezultat se nije promijenio, iako su obje ekipe imale nekoliko izglednih situacija. U ekipi Ferencvaroša svih 90 minuta na lijevom beku je odigrao bh. reprezentativac Eldar Ćivić, dok je Stjepan Lončar u igru ušao u 66. minuti.

U konkurenciji za meč nije bilo Muhameda Bešića, dok je Adnan Kovačević utakmicu odgledao s klupe.

Ovo je za Celtic prva pobjeda u grupnoj fazi nakon dva poraza od Betisa i Bayera, dok je Ferencvaroš doživio treći poraz.