Premiership
0

Cityjeva petica, Liverpool opet podbacio

Ekipa Manchester Cityja deklasirala je kao domaćin Birmingham s 5-1 u 34. kolu engleskog nogometnog prvenstva, te se još više približila četvrtom mjestu koje na kraju vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Na ruku Cityju u toj utrci za četvrto mjesto ide i rezultat s Anfielda, odnosno novi podbačaj Liverpoola, koji je pred svojim navijačima odigrao samo 0-0 protiv Fulhama. Time se ekipa španskog menadžera Rafaela Beniteza praktički oprostila od Lige prvaka za sljedeću sezonu, jer sada ima 6 bodova manje od Cityja i utakmicu više. Manchester Cityju je, čini se, jedini ozbiljan konkurent za to famozno četvro mjesto Tottenham, koji ima četiri boda manje, ali i susret manje od Cityja.

Argentinski reprezentativac Carlos Tevez otvorio je seriju golova ekipe talijanskog menadžera Roberta Mancinija, pogotkom u 38. minuti iz penala. To je Tevezu bio 21. pogodak u prvenstvu ove sezone.

Kasnije su dvostruki strijelci za domaćina bili engleski Nigerijac Nedum Onuoha, kojem su to bili prvi pogoci u Premiershipu u sezoni, te Kamerunac Emmanuel Adebayor, koji na svom kontu sada ima 13 prvenstvenih golova, a drugo kolo zaredom bio je dvostruki strijelac. Isto je učinio i u prošlom kolu kada je Manchester City u gostima svladao Burnley 6-1, što znači da je Mancinijeva družina u dvije utakmice zabila 11 golova!

Za razliku od efikasnog Cityja, Liverpool je, po ko zna koji put ove sezone, bio neučinkovit i neefikasan, i to u dvoboju pred svojim navijačima protiv Fulhama, koji nikada u povijesti nije slavio prvenstvenu pobjedu na Anfieldu, ali je, sasvim sigurno, zadovoljan i s ovim bodom.

Uoči utakmice je minutom šutnje odana počast za 96 žrtvava tragedije na Hillsboroughu prije 21 godinu, a potom su Liverpoolovi igrači ''šutjeli'' i 90 minuta na travnjaku. Imali su čak 26 udaraca, 7 u okvir gola, ali niti jedan od njih nije završio u mreži Fulhamovog australskog golmana Marka Schwarzera.

Važno je podcrtati da je Benitez odlučio u ovoj utakmici svog najboljeg napadača Fernanda Torresa izostaviti iz konkurencije za tim.

Premiership, 34. kolo (nedjelja):

Blackburn – Manchester United 0-0 Wolverhampton – Stoke 0-0 Liverpool – Fulham 0-0 anchester City - Birmingham 5-1 (Tevez 38 -11 m, Onuoha 40, 74, Adebayor 43, 88 / Jerome 42)

1. Chelsea 33 23 5 5 84-30 +54 74
  2. Manchester United 34 23 4 7 77-27 +50 73
  1. Arsenal 33 22 5 6 75-34 +41 71
  2. Manchester City 33 17 11 5 69-41 +28 62
  3. Tottenham Hotspur 32 17 7 8 58-32 +26 58
  4. Liverpool 34 16 8 10 54-33 +21 56
  5. Aston Villa 32 14 12 6 44-32 +12 54
  6. Everton 33 13 11 9 52-44 +8 50