Nastavljena sezona
101

City u fenomenalnoj utakmici pobijedio Liverpool (3:2) i prošao u četvrtfinale Liga kupa

H. H.
Slavlje nogometaša Manchester Cityja nakon gola (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Manchester Cityja plasirali su se u četvrtfinale engleskog Liga kupa nakon što su u sjajnom meču na Etihadu pobijedili Liverpool rezultatom 3:2.

Građani su poveli već u 10. minuti kada je Haaland majstorski pogodio nakon ubačaja De Bryunea, ali samo deset minuta kasnije Redsi su poravnali preko Carvala poslije vrlo lijepe akcije.

Drugo poluvrijeme počelo je na nevjerovatan način. Prvo je Mahrez u 47. minuti postigao lijep gol u 47. minuti za novu prednost domaćih 2:1, ali samo što se krenulo s centra, igrači Liverpoola su izigrali odbranu Građana i Salahu nije bilo teško da iz blizine izjednači na 2:2.

Ipak, radost i prolaz Cityju donio je Ake u 58. minuti koji je bio najviši u skoku poslije kornera i postavio je konačan rezultat 3:2.

Liverpool je do kraja mogao ponovo poravanti, ali je Nunez propustio pravi zicer i City je prošao dalje u utakmici kojom je nakon SP-a nastavljena ligaška sezona u Engleskoj.

Rezultat i strijelci:

Manchester City - Liverpool 3:2 (Haaland 10', Mahrez 47', Ake 58' / Carvalho 20', Salah 48')