Premiership
7

City se namučio za pobjedu u Watfordu, Bournemouth prekinuo niz poraza

Večerašnjim susretima počelo je 15. kolo engleskog Premiershipa, a na četiri susreta palo je ukupno 14 pogodaka.

Manchester City se namučio, ali je slavio u Watfordu rezultatom 2:1. U 40. minuti Leroy Sane je pogodio za vodstvo Građana, a na 2:0 povisio je Riyad Mahrez u 51. minuti.

U 85. minuti Abdoulaye Doucoure se najbolje snašao u petercu gostiju i pogodio za 2:1, no domaća ekipa nije uspjela stići do izjednačenja iako su u posljednjim minutama susreta izvršili pravu opsadu Edersonovog gola.

Bournemouth je konačno slavio nakon četiri vezana poraza. Na Vitality stadionu pa je Huddersfield rezultatom 2:1. Callum Wilson je u 5. minuti pogodio na asistenciju Ryana Frasera, a potom su zamijenili uloge u 22. minuti za 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Terence Kongol u 38. minuti meča.

Asmir Begović je sjajno branio u redovima pobjedničke ekipe.

Pobjede rezultatom 3:1 kod kuće su ostvarili West Ham protiv Cardiffa (Perez 49., 54., Antonio 61. - Murphy 90+5.) i Brighton protiv Crystal Palacea (Murray penal 24., Balogun 31., Andone 45+4. - Milivojević penal 81.).