Engleski FA Cup
0

City savladao Aston Villu, Džeko dvoboj odgledao sa klupe

Sarajevo-x.com
U okviru osmine finala engleskog FA Cupa Manchester City je bio bolji od Aston Ville i slavio rezultatom 3-0.

"Građani“ su došli u vodstvo već u 5. minuti kada se u šesnaestercu gostiju, nakon centaršuta iz kornera, najbolje snašao Yaya Toure i savladao Friedela za 1-0.

Dvadeset minuta kasnije prednost je udvostručio Balotelli. Jedinu ozbiljniju šansu u prvih 45 minuta Villa je napravila preko Heskeyja, ali je čuvar mreže domaćih, Joe Hart, izbacio loptu u korner.

U 70. minuti David Silva je odličnim udarcem sa vrha šesnaesterca pogodio za 3-0 i na taj način definitivno je eliminisan klub sa Villa parka. Rezultat se do kraja nije mijenjao.

Bh. reprezentativac, Edin Džeko, nije ulazio u igru. Manchester City će u četvrtfinalu igrati protiv Readinga 13. marta.

U drugom dvoboju FA Cupa Arsenal je u ponovljenom dvoboju savladao Leyton 5-0 i izborio prolaz u četvrtfinale gdje ih čeka Manchester United.