31

City očitao nogometnu lekciju Arsenalu: De Bruyne briljirao, Kolašinac se povrijedio

E. B.
Derbi 17. kola engleskog Premiershipa odigran je večeras na Emiratesu gdje je Arsenal dočekao Manchester City.
Gosti su dominirali u svim segmentima, očitali su pravu nogometnu lekciju Topnicima i zasluženo slavili rezultatom 3:0.

Kako su domaći igrači igrali mogu biti i sretni što su primili samo tri pogotka.

Već u 2. minuti De Bruyne je rutinski završio akciju. Jesus je primio loptu na lijevoj strani i poslao oštru loptu po zemlji koja prolazi kroz nekoliko igrača i dolazi do Belgijanca koji rutinski pogađa za 1:0. U 15. minuti De Bruyne je bio asistent, a Steling je matirao Lena za 2:0.

City je do trećeg pogotka stigao sa igračem više. Naime, u 37. minuti se povrijedio Kolašinac i Ljungbergu je trebalo čak tri minute da napravi zamjenu i da uđe Saka.

Nakon brze akcije Foden je dodao loptu De Bruyneu koji se namješta na lijevu nogu i preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogađa za 3:0.

City je u nastavku meča mogao postići još nekoliko pogodaka, ali Leno nije dozvolio rezultatsku katastrofu Topnika.